. .

تحصیل در انگلستان (بریتانیا)

انگلستان (بریتانیا) به عنوان یکی از برترین کشورهای مناسب برای ادامه تحصیل در تمام جهان می باشد و به واسطه قدمت برتر و چند صد ساله خود و همچنین وجود دانشگاههای بسیار خوب ،موسسات عالی رتبه در گوشه و کنار این کشور و انعطاف پذیری بسیار بالای آن نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، دانشجویان بین المللی فراوانی را تربیت می کند و از سراسر دنیا متقاضیان فراوانی جهت ادامه تحصیل مراجعه می کنند.

اما چه عواملی، موجب برتری و برجسته شدن انگلیس شده است؟ چرا باید به انگلستان ، به عنوان کشوری برای ادامه تحصیلات بین المللی خود سفر کنید؟

کشوری برای رشد
دانشجویان بین المللی همواره حضور چشمگیری در انگلستان برای ادامه تحصیل داشته اند, و پیوسته تعدادشان رو به افزایش بوده است. با وجود 330,000 دانشجوی بین المللی در طی سال تحصیلی 2005/2006، بریتانیا دومین مقصد موردنظر دانشجویان بین المللی، بعد از ایالات متحده به شمار میرود. بریتانیا تلاش کرده است  در آمد خو د از آموزش زبان انگلیسی بعد از حادثه 11 سپتامبر 2009 و کاهش صدور روادید برای امریکا  بیشتر نماید . ده کشور برتر اعزام کننده دانشجو به بریتانیا، عبارتند از: 

 1. چین  50,755                                
 2. هند   19,205
 3. یونان 17,675
 4. جمهوری ایرلند  16,790
 5. ایالات متحده     14,755               
 6. آلمان 13,265
 7. فرانسه 12,455
 8. مالزی 11,450
 9. نیجریه  9,605
 10. هنگ کنگ 9,445

                                           

 

مزایای تحصیل در انگلستان (بریتانیا)

شهرت جهانی 

رتبه ها و مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور انگلستان، به عنوان رتبه های با کیفیت و برتر جهانی در سراسر دنیا شناخته شده است. معیارها و استانداردهای انتخاب این برتریها، توسط برخی از دانشگاههای قدیمی تر با نامهای شناخته شده مانند آکسفورد و کمبریج تعیین میشود اما، روال متداول آن به عهده بسیاری از دانشگاهها و دانشکده های سراسر انگلستان است. در آینده، هنگامی که به دنبال شغل مناسب هستید، چنین موقعیتی، میتواند نقطه مثبتی برای شما محسوب شود.

هزینه های تحصیل کمتر است
هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در انگلستان، در مقایسه با ایالات متحده و کشورهای دیگر میتواند کمتر باشد. شهریه برخی از واحدها در ایالات متحده ممکن است $25,000 باشد که علاوه بر آن، شهریه یک سال نیز باید پرداخته شود. در حالیکه شهریه اکثر موسسات آموزش عالی انگلستان سالانه بین
£6,000 تا £7,000 است که به طرز قابل توجهی کمتر است.

به طور کلی از آنجا که اتمام مقطع تحصیلی شما در انگلستان نسبت به سایر کشورها مدت زیادی طول نمیکشد، بنابراین میتوانید مبالغی پول نیز پس انداز کنید. هرچند رشته های تحصیلی چهار ساله بیشتر مورد توجه قرار دارند، اما بیشتر رشته های کارشناسی در انگلستان به یک دوره سه ساله و رشته های کارشناسی ارشد، به دوره های یک تا دو ساله نیاز دارند. چنانچه چارچوب زمانی کوتاه تری را در نظر داشته باشید و ناگزیر باشید به جای دوره های چهار یا پنج ساله مانند کشورهای دیگر، صرفا برای یک دوره سه ساله برنامه ریزی کنید، هزینه های شما به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

اگرچه دانشجویان بین المللی میتوانند برنامه ها و کارهای خود را طوری تنظیم و مدیریت کنند که در کنار آن، تحصیلاتشان از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد، اما سیاست گزاران انگلستانیی، روند نگران کننده ای را در خصوص هزینه تحصیلات دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در این کشور تحصیل میکنند، مورد توجه قرار داده اند. با بالا رفتن نرخ ارز، به طور کلی زندگی در کشور انگلستان بسیار پرهزینه خواهد بود. علاوه براین، بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا، دانشجویانی که از کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا هستند، هزینه های بیشتری را متحمل میشوند. مطالعات اخیر شورای سیاست گزاری موسسه آموزش عالی اعلام کرد که دولت انگلستان باید اقداماتی را در جهت کاهش شهریه ها و هزینه ها انجام دهد تا بتواند موقعیت رقابتی خود را در جذب دانشجویان خارجی حفظ کند.

مورد توجه قرار دادن افزایش هزینه های تحصیلات بین المللی در سایت: www.internationalstudent.com

توسط سیاست گزاران، رضایت بخش است. در قالب یک رقابت جهانی برای جذب دانشجویان بین المللی، در صدد خواهیم بود که با پشتکار فراوان، انگلستان همچنان به عنوان اولین مقصد برای دانشجویان بین المللی، جایگاه خود را حفظ کند.

 
فرصتهای شغلی
یک دانشجوی خارجی در انگلستان اجازه دارد در طی سال تحصیلی، تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند، و در زمان های غیر از سال تحصیلی میتواند اجازه کار تمام وقت را دارد. البته، همیشه قبل از شروع هر کاری باید با مشاور بین المللی خود در دانشکده مشورت کنید - شما که قصد ندارید از شرایط قید شده در ویزای خود تخلف کنید و همچنین اینکه، قوانین همواره در حال تغییر است. از این گذشته، پیدا کردن شغل کار ساده ای نیست بنابراین، بسنده کردن بر درآمد شغلی برای تامین هزینه های تحصیل ایده مناسبی نیست. مگراینکه قبل از ورود به انگلستان، برنامه کاری در طول تحصیل  در نظر گرفته باشید که در این صورت، باید برای تامین کل شهریه تحصیلی سال اول بدون اتکا به درآمد شغلی، برنامه ریزی کرده باشید.

بورسیه تحصیلی / وام
تامین هزینه های تحصیل در خارج از کشور همیشه امر دشواری است. بنابراین، بهترین راه داشتن آمادگی کافی، بررسی دقیق بودجه و تلاش فراوان برای تحقیق و اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی است. برای افرادی که مایل هستند در انگلستان تحصیلات خود را ادامه دهند، وام ها و بورسیه های متفاوتی ارائه میشود که شرایط و ضوابط خاصی دارد.

دروازه ای به اروپا
با وجود راه های دریایی و هزینه کم خطوط هوایی همچون
EasyJet و Ryan Air، دسترسی به اروپا از طریق انگلستان به مراتب راحت تر از هر جای دیگر است. از انگلستان در عرض چند ساعت با قطار یا پرواز مستقیم میتوانید به هر نقطه ای از اروپا برسید. به عنوان مثال، اگر در لندن یا منچستر تحصیل میکنید و میخواهید آخر هفته خود را در ایتالیا بگذرانید، میتوانید با پرواز مستقیم Ryan Air به رم، میلان، پیزا، جنوا، ونیز یا شهرهای دیگری در ایتالیا سفر کنید. پرواز مستقیم حدودا 2 ساعت طول میکشد و هزینه آن بسته به زمان سفر و زمان رزرو، بین 30 تا 100 پوند است. 

کشوری با فرهنگهای متنوع

انگلستان به خاطر داشتن جامعه ای با فرهنگهای متنوع و عقاید و مذهبهای گوناگون شناخته شده است. به دلیل وجود ازدیاد و تنوع قومی، نژادی و مذهبی در این کشور، با آیینها فرهنگهای جدید سازگاری فراوانی دارد - موضوعی که برای دانشجویان سایر کشورها بسیار حائز اهمیت است! اطمینان داشته باشید برای بیشتر ادیان بزرگ، عبادتگاه نیز به راحتی قابل دسترسی است.  

هزینه های تحصیل در انگلستان (بریتانیا)

 مزایای مالی تحصیل در انگلستان :

مدارج تحصیلی تخصصی در مقاطع کارشناسی عموما سه ساله ارائه میشود.

ارائه مقاطع ارشد متعدد در دوره های یک ساله MBA

مراجعه رایگان  به مراکز سلامت و بهداشت برای دانشجویانی که در دوره های شش ماهه یا طولانی تر ثبت نام کرده اند.

تحصیل رایگان فرزندان وابسته به دانشجویان ثبت نام شده، در مدارس.

هزینه های تحمینی تحصیل در انگلستان :

ارقامی که در زیر آمده رقم هایی تخمینی است که دانشجويان بين المللي مي بايست انتظار پرداخت آنها را در مدت یک سال داشته باشند. اين مقادير فقط برای شهريه است ومخارج  زندگي در آنها لحاظ نشده است. اين ارقام تقريبي می باشند. هميشه شهريه را با مدرسه، كالج يا دانشگاهي كه در نظر دارید در آن ثبت نام كنيد چك كنيد.

به ازاء هر سال
گروه سني بالاي چهارده سال
£3,500-£4,000
GCSE(DAY)ا، A Level
£10,000-£209,000
GCSE(Day and Night )ا، A Level
به ازاء هر سال
كالج هاي تحصيلات تكميلي و عالي
£15,000-£47,000
دوره هاي تحصيلات تكميلي
£5,000-£10,000
دوره هاي تقويتي پيش دانشگاهي
به ازا هر سال
دانشگاه ها
£8,000-£10,000
دوره هاي مقطع كارشناسي هنر
£9,000- £10,000
دوره هاي مقطع كارشناسي علوم
£13,000 -£17,000
دوره هاي مقطع كارشناسي علوم باليني
£12,000-£18,000
دوره هاي مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر هنر
£13,000-£20,000
دوره هاي مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر علوم
£20,000 - £30,000
دوره هاي مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر علوم باليني
£20,000 - £28,000
MBAشهریه دوره های ام بی ای  در انگلستان 
به ازاء هر هفته
دوره هاي زبان انگليسي
حدود £150 در هفته
شهريه دوره های فشرده در كلاس هاي بزرگ
حدود £400
شهريه دوره های فشرده در كلاس هاي كوچك
حدود £150-£300
دوره هاي آموزش زبان انگليسي آكادميك

سیستم آموزشی در انگلستان (بریتانیا)

سیستم آموزشی در بریتانیا به چهار بخش اصلی تقسیم میشود، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش تکمیلی و آموزش عالی. کودکان در بریتانیا باید قانونا آموزش ابتدایی و متوسطه را که از سن حدودا 5 سالگی شروع شده و در 16 سالگی به پایان میرسد، طی کنند.سیستم آموزشی در بریتانیا به "پایه های اصلی" تقسیم میشود که به ترتیب زیر، تفکیک میشوند:

 1. پایه 1- 5 تا 7 سال
 2. پایه 2 - 7 تا 11 سال
 3. پایه 3 - 11تا 14 سال
 4. پایه 4 - 14 تا 16 سال

 عموما، گذراندن پایه های 1 و 2 به عهده  مدارس ابتدایی است و دانش آموزان در سن 11 سالگی، به مدارس متوسطه وارد خواهند شد و پایه های 3 و 4 را به پایان میرسانند.دانش آموزان در انتهای هر پایه، ارزشیابی میشوند.مهمترین ارزشیابی در 16 سالگی و زمانی که دانش آموزان گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه GCSEرا دریافت میکنند، انجام میشود. دانش آموزان به محض اتمام دوره متوسطه، میتوانند تحصیلات تکمیلی برای ورود به دانشگاه و سپس آموزش عالی را انتخاب کنند و یا اینکه مدرسه را به پایان رسانده و وارد دنیای کار شوند.با یک مرور کلی، سیستم آموزشی در بریتانیا را به پنج بخش اصلی تقسیم میکنیم:

آموزش ابتدایی

آموزش ابتدایی در بریتانیا از سن 5 سالگی شروع و تا 11 سالگی ادامه می یابد. این دوره در سیستم آموزشی بریتانیا، پایه های 1 و 2 را در بر میگیرد.

آموزش متوسطه
 از 11 تا 16 سالگی، دانش آموزان به دبیرستان وارد میشوند تا پایه های سوم و چهارم را طی کرده و گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه را اخذ کرده و اطلاعات بیشتری راجع به آموزش متوسطه در بریتانیا کسب کنند. آموزش ابتدایی و متوسطه در بریتانیا اجباری است اما پس از 16 سالگی، ادامه تحصیلات اختیاری خواهد بود.

آموزش متوسطه در بریتانیا برای بیشتر دانش آموزان، معمولا از 11 سالگی آغاز میشود. با اینکه متداول نیست، اما در قسمت هایی از بریتانیا دبیرستانهایی وجود دارد که دوره آن از 12 یا 13 سالگی شروع میشود. دانش آموزانی که برای ادامه تحصیلات متوسطه خود به بریتانیا سفر میکنند، بر طبق روال یا از 11 سالگی آموزش متوسطه را شروع میکنند و یا اینکه تا 13 سالگی صبر میکنند و پیش از شروع دو سال تحصیلی برای اخذ گواهینامه پایان متوسطهGCSE، از 14 تا 16 سالگی، یک دوره یک ساله را سپری میکنند.
 دانش آموزان از سن 11 - 14 سالگی، مباحث مختلفی از جمله موسیقی، ریاضیات، علوم، زبان انگلیسی و غیره را می آموزند. زمانی که به 14 سالگی رسیدید، معمولا وارد اولین سال از دو سال تحصیلی میشوید که با نام GCSE یا در اسکاتلند به عنوان SCEشناخته میشود.

 GCSEبه یک سری از امتحاناتی گفته میشود که از طریق آنها دانش و مهارت شما ارزیابی میشود.اکثر مدارس برای برگزاری این امتحانات یک روش را دنبال میکنند. مواد امتحانی عبارتند از:

 1. زبان انگلیسی
 2. ریاضی
 3. علوم (به صورت تلفیقی یا تفکیک شده زیست شناسی، شیمی، فیزیک)

سپس علاوه بر این مباحث، دانش آموزان برای امتحان و دریافت گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه، 4 یا 5 موضوع دیگر از جمله زبان فرانسه، آلمانی، مطالعات بازرگانی، طراحی و فناوری، موسیقی، علوم ورزشی، جغرافیا، تاریخ و بسیاری موارد دیگر را نیز میتوانند انتخاب کنند. در مدارس دولتی، دانش آموزان معمولا بر اساس توانایی ها و فعالیتی که از خود نشان میدهند، 5 تا 10 گواهینامه GCSEدریافت میکنند. در مدارس خصوصی، طبیعی است که دانش آموزان 11 تا 12 گواهینامه پایان تحصیلی که بیشتر بر روی مباحث دانشگاهی تمرکز می یابند تا مباحث هنری، دریافت کنند

اخذ گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه GCSE، دو سال به طول می انجامد و در واقع برای دانش آموزانی که در بریتانیا تحصیل میکنند به معنای اتمام آموزش اجباری است. پس از پایان دوره متوسطه و اخذ GCSE، دانش آموزان این اختیار را دارند که آموزش های تکمیلی را انتخاب کنند و یا اینکه مدرسه را رها کرده و در جستجوی کار باشند.در نظر داشته باشید که سیستم آموزشی در اسکاتلند متفاوت است و با ساختار آموزشی فوق مطابقتی ندارد. 

مدارس شبانه روزی در انگلستان )بریتانیا(

انجمن مدارس شبانه روزی، انجمنی در بریتانیاست که اعضای مدارس شبانه روزی را تعیین و نمایندگی آنها را به عهده دارد. همچنین به آموزش پرسنل و ارتقای آموزش شبانه روزی کمک میکند.

 مدارس شبانه روزی از 20 سال گذشته تا به حال تغییرات قابل توجهی داشته اند و امروزه به محیطی بسیار آسوده و به راحتی خانه تبدیل شده اند.مدارس شبانه روزی، امکانات متنوعی از جمله امکان اقامت هفتگی و  اقامت چند روز در هفته را در پانسیونهای خود در اختیار دانش آموزان قرار میدهند.آن دسته از دانش آموزانی که در این مدارس اقامت داده میشوند و مایلند از امکانات خاص ارائه شده استفاده بیشتری ببرند، استقلال پذیری در سنین جوانی را می آموزند؛ و غالبا دوستیهایی برقرار میکنند که در تمام طول زندگی ادامه پیدا میکند.صرف نظر از حس دلتنگی در زندگی دور از خانه، دانش آموزان به جای آنکه مانند زندگی در خانه، صرفا توقع گرفتن امتیازات را داشته باشند، حس قدردانی را به خوبی می آموزند

 مدارس شبانه روزی با امکانات با کمترین هزینه ممکن

انجمن مدارس شبانه روزی دولتی(SBSA) با کمترین هزینه ممکن، مدارس شبانه روزی با امکانات خاص در اختیار دانش آموزان قرار میدهد.در این مدارس، فقط هزینه اقامت از شما دریافت میشود و تحصیل در مدارس این انجمن رایگان است. به این ترتیب که شما به جای پرداخت£25,000 در سال در مدارس شبانه روزی خصوصی، سالانه هزینه ای کمتر از £10,000در مدارس شبانه روزی دولتی پرداخت میکنید.

نتایج عالی

هر ساله، مدارس شبانه روزی دولتی نسبت به سایر مدارس دولتی، عملکرد بهتری از خود نشان میدهند و در سراسر کشور رتبه های دانشگاهی برتری را ارائه میدهند. تلفیق آموزش با کمک هزینه های دولتی و انجمن مدارس شبانه روزی به شکوفاسازی استعدادها و قابلیتهای دانش آموزان کمک میکند

بهترین مراقبتها در مدارس شبانه روزی

 والدین، مدارس شبانه روزی دولتی را به مدارس بخشهای خصوصی ترجیح میدهند  به این دلیل که در مقابل بخش کوچکی از هزینه هایی که به این مدارس پرداخت میکنند، امکانات آموزشی و مراقبتهای معنوی مورد انتظارشان را دریافت میکنند. و هنگامی که از این مدارس دیدن کنید، متوجه علت آن خواهید شد. این مدارس از امکانات فوق العاده ای برخوردارند و کیفیت تدریس در آنجا، به کرات "برجسته" عنوان شده است.تقاضا برای استفاده از این مدارس به اندازه ای است که دولت، با در اختیار قرار دادن پانسیونها به برخی از مدارس دیگر و توسعه امکانات موجود، سعی دارد تعداد آنها را افزایش دهد.

تنوع مدارس

بیشتر مدارس برای سنین 11 تا 18 سال است اگرچه، مدرسه ای هم برای سن 13 - 18 سال، دو مدرسه شبانه روزی برای دوره های ابتدایی و متوسطه و یک مدرسه هم برای سنین 11 -16 سال در نزدیکی کالج سال ششم وجود دارد. اکثر مدارس مختلط هستند اما تعداد محدودی مدارس دخترانه و پسرانه نیز وجود دارد.

لطفا توجه داشته باشید

پذیرش در مدارس شبانه روزی دولتی بریتانیا، منحصر به افرادی است که یا ملیت بریتانیایی و پاسپورت این کشور را دارند، یا ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند و یا حق اقامت در این کشور را دارا باشند. دقت کنید که دارا بودن پاسپورت بریتانیایی خارج از خاک شما را  لزوما واجد شرایط ورود به مدارس شبانه روزی دولتی بریتانیا نمی نماید  

مدارس شبانه روزی بر اساس موقعیت مکانی تقسیم بندی میشوند:

 • مدرسه شبانه روزی در جنوب شرق
 • مدرسه شبانه روزی در ولز
 • مدرسه شبانه روزی در جنوب غرب
 • مدرسه شبانه روزی در میدلندز غربی
 • مدرسه شبانه روزی در میدلندز شرقی
 • مدرسه شبانه روزی در شمال

آموزش تکمیلی
دانش آموزان پس از اتمام دوره آموزشی متوسطه، میتوانند به طور اختیاری برای اخذ گواهینامه هایی همچون سطح BTEC، GNVQ ،A،، یا مدارکی از این قبیل، تحصیلات خود را در دوره های آموزشی تکمیلی ادامه دهند.دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه یا دانشکده ها را دارند، بایستی دوره آموزش تکمیلی  را به پایان برسانند
.

هنگامی که دانش آموزان به سن 16 سالگی برسند و دوره متوسطهرا به پایان برسانند، گزینه های اندکی بر سر راه خود دارند که از میان آنها یکی را میتوانند انتخاب کنند:
 

 1. یافتن شغل
 2. مدرک دانشگاهی
 3. مدرک فنی و حرفه ای

چنانچه دانش آموزان ادامه تحصیل را انتخاب کنند، دو راه پیش رو خواهند داشت: ادامه تحصیل در دانشگاه یا ادامه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای.

مدارک دانشگاهی
 اکثر مدارس در بریتانیا، پایه تحصیلی تحت عنوان "سال ششم" دارند که دانش آموزان پس از اخذ گواهینامه پایان دوره متوسطه، وارد آن میشوند.به شکل دیگر، مراکزی به نام "دانشکده های سال ششم" وجود دارد که همان رشته ها را به دانش آموزانی که در مدارس فاقد این پایه تحصیلی درس خوانده اند، ارائه میدهند. در این دانشکده، معمولا دانشجویان در سطح A تحصیل میکنند، مدرک دانشگاهی تکمیلی از موارد ضروری برای دانشجویان، پیش از ورود به دوره های آموزش عالی است.
 سطحA، نیز مانندGCSE ، یک دوره دو ساله است و به دو سطح تقسیم شده است، سطحA کامل و سطحAS نیمه.به طور کلی، سطح A، شش ماژول (نمونه) را در بر میگیرد  و سطحAS، سه ماژول را.معمولا دانشجویان بین دو تا سه سطحA را انتخاب میکنند اما بر اساس توانایی و فعالیت دانشگاهی شما، ممکن است بیشتر شود.دانشجویانی که در این دانشکده های خصوصی تحصیل میکنند، ممکن است تا5 سطحA را انتخاب کنند.البته در بسیاری از دانشکده های بریتانیا، دوره های بین المللی لیسانس به عنوان جایگزین سطحA، ارائه میشود.


مدارک فنی و حرفه ای
 دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه را ندارند، میتوانند تحصیلات خود را با آموزش های فنی و حرفه ای ادامه دهند که تجربه تحصیلی و عملی کسب کنند. بیشتر رشته های مورد تقاضای فنی و حرفه ای عبارت است از:

 1.  گواهینامه BTEC
 2. گواهینامه ملی فنی و حرفه ای(NVQ)
 3. گواهینامه اتحادیه اصناف
 4. کارآموزی

با توجه به اینکه بیشتر دانشجویان خارجی که به بریتانیا سفر میکنند، با هدف پذیرش در یک مقطع تحصیلی، رشته دانشگاهی را انتخاب میکنند،  لطفا برای اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما تماس بگیرید . لطفا توجه داشته باشید که سیستم آموزشی اسکاتلند متفاوت است و با ساختار آموزشی فوق مطابقت ندارد.

آموزش عالی
 شاید پراهمیت ترین مبحث ارائه شده در این سایت، توضیح در خصوص سیستم آموزش عالی در بریتانیا و عملکرد آن نسبت به دانشجویان خارجی باشد.بیشتر دانشجویان خارجی پس از اتمام تحصیلات خود در کشورشان که معادل با "آموزش عالی" بریتانیااست، مستقیما وارد سیستم آموزش عالی این کشور خواهند شد
.

بریتانیا با داشتن بیش از 100 دانشگاه که رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلفی را به دانشجویانی که از خود این کشور و از سراسر دنیا به آنجا سفر کرده اند ارائه میکند، فرصتهای تحصیلی بیشماری در اختیار دانشجویان قرار میدهد. در بریتانیا حدود یک سوم از کل دانشجویان، تحصیلات خود را در سیستم هی مختلف آموزش عالی این کشور ادامه میدهند و این رقم برای دانشجویان اسکاتلند، به بیش از 50% میرسد. این آمار، رقابت سختی را بین کشورها ایجاد میکند .
طول دوره بیشتر رشته های کارشناسی در بریتانیا سه سال است؛ اما با این وجود، "دوره های فشرده " چهار ساله ای روبه افزایش است که یک سال آن به کار عملی در کارگاه (معمولا در سال سوم) اختصاص داده میشود.در اسکاتلند، دوره های کارشناسی چهار ساله است. معمولا طول دوره های مقطع کارشناسی ارشد کوتاه تر است و پس از فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی گذرانده میشود.برخی از رشته های تخصصی مانند پزشکی، دامپزشکی، حقوق و غیره، طولانی ترند و معمولا دوره 5 ساله دارند.


 از سال 2007، دانشگاههای بریتانیا اجازه اعطای تسهیلاتی مانند کمک هزینه ای تا £3,070در سال (بسته به دانشکده و موقعیت مکانی) را به دانشجویان بریتانیایی پیدا کردند. دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بریتانیا سفر میکنند، شهریه ای معادل با دانشجویان بریتانیایی پرداخت میکنند اما دانشجویان خارجی از سراسر دنیا، باید بر اساس نوع دانشکده، کل شهریه را بپردازند.شهریه های مذکور برای دانشجویان خارجی، معمولا از £4,000تا £18,000در سال یا بیشتر  متغیر است.  انتخاب مناسب ترین دانشکده به عوامل متعددی بستگی دارد:

 1. موقعیت مکانی دانشکده
 2. مقدار هزینه ها
 3. وسعت دانشکده
 4. دسترسی آسان به منزل؟ اماکن مذهبی برای عبادت؟ غذاهای خانگی؟
 5. رشته ها و دوره های تحصیلی موجود

 یافتن بهترین دانشکده کار بسیار دشواری است، پس هرچه سریعتر شروع کنید، زمان را از دست ندهید و تا جایی که میتوانید جستجو کنید و ما به تصمیم گیری بهتر به شما کمک میکنیم.

شرایط ورود

هر پایه آموزشی  در بریتانیا، شرایط  متفاوتی داراست که برای ورود به آن پایه باید شرایط خاص آن احراز شود- در مورد شرایط ورود به دوره های آموزشی بریتانیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
لطفا توجه داشته باشید که اسکاتلند، سیستم آموزشی متفاوت و مجزایی دارد و با ساختار آموزشی فوق مطابقت ندارد. لطفا در مورد سیستم آموزشی اسکاتلند بیشتر مطالعه کنید.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاههای انگلستان(بریتانیا)

 پس از فارغ التحصیلی در کشور بریتانیا، گزینه های بیشماری پیش رو خواهید داشت و انتخاب مسیر درست، همیشه کار ساده ای نیست. متداول ترین کاری که دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی انجام میدهند، بازگشت به کشورشان یا جستجوی کار در بریتانیاست. اما راه های مختلفی سر راه دارید که باید کشف کنید بهترین گزینه برای شما کدام است. گزینه های عمده ای که پس از فارغ التحصیلی در بریتانیا بر سر راه دانشجویان قرار دارد عبارتند از:


ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

دانشجویان سختگیری که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، میتوانند دوره های ارشد، دکترا و MBA را در دانشگاه های ارشد بگذرانند.

جستجوی شغل

از آنجا که احتمالا دانشجویان خارجی متحمل بدهی های زیادی میشوند که قصد بازپرداخت آنها را دارند، بنابراین جستجوی کار مخصوصا برای این دسته از افراد، گزینه معمول تری استبه هر حال چه به کشور خود بازگردید یا تلاش کنید و در بریتانیا بمانید، برای پیدا کردن کار، به کمک نیاز دارید.

 

تماس با ما

 • آدرس: تهران، بلوارآفریقا، کوچه گلفام، پلاک 50، طبقه دوم، واحد3
 • تلفن: 021-22026047-22026048
 • تلفن مشاوره: 09120056206
 • ایمیل:info@educative-services.com

نظرات مشتریان درباره ما

Top